Asset Publisher Asset Publisher

Szponiaste piękności na Festiwalu Żubra

Jak co roku, w lipcu, Urząd Miejski w Mirosławcu oraz Ośrodek Kultury zorganizował trwającą dwa dni imprezę. Festiwal Żubra jak zwykle przyciągnął tłumy.

Za każdym razem Nadleśnictwo Mirosławiec stara się pokazać kawałek leśnego piękna. Tym razem goście mogli z bliska zobaczyć oraz wziąć na rękę jedną z największych sów świata – puchacza zwyczajnego, filigranową pustułkę, potężnego orła przedniego czy zwrotnego raroga. Swoje piórka prezentowała również sowa uszata i jastrząb Harissa.

Sztuka układania ptaków łowczych nie narusza dzikich populacji, a może służyć również restytucji i odbudowie zagrożonych gatunkówPtaki pochodzą z hodowli Pana Krzysztofa Staniszewskiego. Dzięki jego pasji wiele osób może dowiedzieć się o pięknej tradycji, jaką niewątpliwie jest sokolnictwo. Sztuka układania ptaków łowczych nie narusza dzikich populacji, a może służyć również restytucji i odbudowie zagrożonych gatunków, poprzez wsiedlanie wyhodowanych w niewoli ptaków na łono natury.

Zainteresowanie jakie wzbudził pokaz przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, a my zapraszamy już za rok na nasze festiwalowe stoisko.