Asset Publisher Asset Publisher

PUSZCZAŃSKA EKSPEDYCJA

W DNIU 21 LISTOPADA BIEŻĄCEGO ROKU UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W PIECNIKU ODZWIEDZILI LEŚNY KOMPLEKS PROMOCYJNY PUSZCZA NOTECKA PRZY NADLEŚNICTWIE POTRZEBOWICE ORAZ SZKOŁĘ LEŚNĄ W GORAJU

 

Wycieczka edukacyjna była nagrodą w konkursie zbiórki nasion, organizowanym przez Nadleśnictwo Mirosławiec, do którego zgłosiło się blisko 200 uczniów z 10 klas. Puszcza Notecka jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce, posiada ciekawą historię, przyrodę oraz krajobrazy, o czym przekonać się mogli zwycięzcy – klasy 0 oraz I i II gimnazjum, uczniowie Szkoły w Piecniku. W sali edukacyjnej Nadleśnictwa Potrzebowice pani Monika Bartłomiejczyk-Pikuła oraz pani Justyna Antczak opowiedziały uczniom o wielkim lesie, położonym między Notecią a Wartą. Późnojesienną porą udało się również obejrzeć kolekcje roślin w potrzebowickim arboretum.

Po zwiedzeniu ogrodu, autokar ruszył wzdłuż malowniczej doliny rzeki Noteć. Kolejnym punktem wyprawy był Goraj-Zamek - osada na skraju Puszczy Noteckiej z przepięknym zespołem pałacowo-parkowym. Miejscowość słynie z neorenesansowego zamku Hohbergów, dzisiejszej siedziby internatu Zespołu Szkół Leśnych w Goraju. Zwiedzanie zamku oraz lekcja przyrody połączona z krótkim wykładem na temat szkoły zakończyła wyprawę do puszczy.