Asset Publisher Asset Publisher

MŁODZIEŻ W AKCJI

„1000 DRZEW NA MINUTĘ”, TO HASŁO AKCJI, W KTÓREJ 05 KWIETNIA BR. UDZIAŁ WZIĘŁA MŁODZIEŻ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIROSŁAWCU. CELEM WYDARZENIA JEST WSPÓLNE SADZENIE LASU.
Akcja miała charakter edukacyjny. Na wstępie młodzież poznała charakterystykę prac związanych z wprowadzaniem nowego pokolenia lasu, a po krótkim instruktażu sadzenia drzew, rozpoczęto prace. Piękna, słoneczna pogoda spowodowała, że wszystkim udzieliła się piknikowa atmosfera. Pomimo wysokiej temperatury młodzież nie ukrywała zadowolenia z ciężko wykonywanej pracy na rzecz mirosławieckiej przyrody i deklarowała, że będzie często odwiedzać własnoręcznie posadzony las. Wiosną i jesienią 2019 roku na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec posadzonych zostanie ok 1,3 miliona drzewek, z czego blisko pół tysiąca lip przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Mirosławcu.


                                                                                 ***


                                                   Dlaczego hasło „1000 drzew na minutę”?
Lasy Państwowe co roku sadzą około 500 000 000 drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.