Asset Publisher Asset Publisher

ekoFestiwal Żubra po raz trzeci

Jak co roku, w lipcu, Urząd Miejski w Mirosławcu oraz Ośrodek Kultury zorganizował trwający dwa dni ekoFestiwal Żubra. Atrakcje zapewnione przez organizatorów przyciągnęły gości nie tylko z okolicznych miejscowości.

Włączając się w wielkie świętowanie na stadionie miejskim , Nadleśnictwo Mirosławiec wraz z zaprzyjaźnionym pracownikiem Nadleśnictwa Płytnica Panem Andrzejem Solakiem przygotowało wystawę poświęconą historii Lasów Państwowych. Zgromadzone przez Pana Andrzeja eksponaty –stare pilarki (liczące czasem ponad pół wieku i ciągle działające), umundurowanie, mapy, cechówki i numeratory do drewna oraz inne już dawno zapomniane przyrządy wzbudzały wielkie zainteresowanie odwiedzających, a byłym pracownikom leśnictwa przywracały wspomnienia z czasów ich dawnej pracy w LP. Ekspozycja świetnie wpisała się w obchody jubileuszu 90-lecia utworzenia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, pokazując że Lasy Państwowe to blisko jeden wiek historii i kilka pokoleń leśników, których efekty pracy możemy docenić i ocenić dopiero dzisiaj.

Dziękujemy organizatorom ekoFestiwalu Żubra za przygotowanie tak miłego  wydarzenia, a Panu Andrzejowi Solakowi za pomoc w przygotowaniu wystawy.